האם אפשר לעשות כסף באינטרנט מפייסבוק?

4 ביוני, 2010

האם אפשר לעשות כסף באינטרנט מפייסבוק?

כסף פייסבוק

הרבה אנשים בתעשייה ובכלל שואלים אותי כמישהו שעובד הרבה עם פרויקטים בחו"ל האם באמת אפשר לעשות כסף בפייסבוק. זאת באמת שאלה מעניינת ולכן אני עושה במיוחד עליה פוסט מרתק…

אז ככה בואו נסתכל קצת על נתונים יבשים, אוקי?

כרגע יש בפייסבוק מעל ל-20 מליון משתמשים בעולם! זהו סכום מטורף של אנשים במקום אחד. אם אני לא טועה, הם שברו את שיא הגינס על כמות האנשים הגדולה ביותר בעולם באתר אחד בו זמנית- שווה ביותר.

עוד נתון מעניין, כל החברות הגדולות ביותר בעולם מנהלות דפי מעריצים בפייסבוק במטרה לקדם את השם והמוצרים שלהם. ללא ספק מדובר פה בשינוי תפיסתי שווקי לכל העולם.

בנוסף, פייסבוק נותנת במה היום לכל אדם שרוצה לפרסם בתוכה בזכות מערכת מודעות הפרסום שלה. ניתן באמצעות המערכת הזאת לפלח את קהל היעד שלכם לרמות העמוקות ביותר: גיל, מקום, השכלה, מין, אפילו סטרייט או לא סטרייט וזה ממשיך אפילו עוד מפה..

היתרון שהמערכת הזאת נותנת לאנשי הפרסום הוא יותר מיוצא דופן, הוא פשוט חוסך להם כסף של פילוח שוק וסקרים לחקירת עומק והבדלה ביין לקוחות קונים ולא קונים.

אז, לאחר ששמנו את הנתונים ה"יבשים" של פייסבוק, בואו נדבר קצת על איך ניתן לקדם את העסק שלכם דרכו. אוקי, אנחנו קודם כל יכולים להבין שאחת הסיבות הראשונות שלנו להיות שם, זה כי כמעט כולם נמצאים שם, למעשה בכל יום בעולם מצטרפים 50,000 איש. מזה אנחנו יכולים להבין שסביר מאד להניח שאנשים מתוך פלח השוק שאני רוצה לפנות אליו נמצאים שם כמעט בוודאות.

לאחר שהבנתי שאני רוצה להיות בפייסבוק, השלב הבא יהיה לפתוח חשבון (כמובן בחינם) וליצור קשרים דרך קבוצות שקשורות לנישה שלי, כך אני אוכל ליצור אפקט של ערך במקום שאנשים יוכלו להעריך וכמו להתחיל להגיב לי ולנהל איתי אינטראקציות עסקיות בהמשך.

אני יכול להתעסק עם כל נישה שבעולם, תמיד אני אמצע את האנשים שמתעניינים בה בתוך הפייסבוק, זה בטוח. אז אנחנו מבינים את העוצמה כבר של כל הדבר הזה ונשאלת השאלה של איך פונים אל אנשים שאנחנו לא מכירים כדי לעשות כסף בעזרת משיכה להצעה שלנו או לאתר שלנו?

העניין מאד פשוט, למעשה אתן לכם טיפ קטן שקשור לכל האינטרנט ויוכל לעזור לכם לקדם את עצמכם בצורה הטובה ביותר: תתנהגו באינטרנט בדיוק כמו שאתם מתנהגים בעולם האמיתי.

למה? בגלל שאנשים אוהבים תקשורת, אנשים מעריכים כנות ומישהו שיכול לעזור להם, בדיוק כמו בעולם האמיתי. אם אתם תצרו מצב שאנשים מקבלים מכם ערך על בסיס קבוע בתחום הנישה שלכם, אתם תמקמו את עצמכם בתור "הבן אדם ללכת אליו", שזהו האידיאל לכל סוחר שרוצה למכור את סחורתו , הרי הרבה יותר קל לי לקנות מאדם שאני סומך עליו ומאמין בו, מאשר איש מכירות מנוכר.

לסיכום אומר, הפייסבוק זה מקום נהדר לשיווק בו וכמובן פוטנציאל לעשות כסף ולפרסם את עצמכם ולא את המוצר, המוצר יימכר אחרי שיכירו אתכם וילכו אחרי ההמלצות שלכם, בהצלחה.

קטגוריות: טיפים לעשות כסף | אין תגובות »

מה אתם אומרים...

כתובת טראקבק | Comments RSS

הוסף תגובה !