עצה קטנה על להרוויח כסף באינטרנט

3 בפברואר, 2010

עצה על להרוויח כסף

לפני כמה ימים חבר טוב שלי פנה אלי ושאל אותי אם אני יכול לתת לו עצה קטנה על איך להרוויח כסף באינטרנט, הוא שאל קודם לכן אם יש לי אפשרות לדעת באופן ודאי מתודולוגיה שעובדת ב100%.

התשובה שנתתי לחברי הטוב הייתה, בהחלט ישנה מתודולוגיה (דרך) כדי לדעת עם אפשר לעשות כסף ב100%, ישנם כלים שיכולים להראות לנו בצורה ברורה מאד מספרים וכמויות תנועה לפי ימים, חודשים ואפילו שנים. בעזרת הכלים הללו אנחנו חד וחלק יכולים להבין מה עובד ומה לא, מה צריך לשפר ומה צריך להוריד- הכול מונח לפנינו.

לכן כשאני אומר שניתן לדעת ב100% (כמובן שאני מגזים…) אני מתכוון לזה. בשביל זה אני חוזר ואומר שצריך ללמוד מכיוון שהכלים האלו דורשים הבנה טכנית מסוימת , תפעול נכון. אבל זה לא עוצר כאן, אחרי כל פרסום שלנו אנחנו צריכים להיות עם היד על הדופק ולראות איך התנועה לאתר שלנו מגיבה לשינויים, האם היא נשארת מספיק זמן באתר, או שמא היא קופצת ישר לאתר אחר, כל נתון כזה הוא קריטי לגבי המטרות שאני רוצה להשיג בעסק שלי.

לדוגמא: כדי לקרוא פוסט מסוים שאני כתבתי ובסופו הכוונתי לפעולה כל שהיא, לוקח 5 דק' קריאה, אני שמתי לב דרך הכלי של "גוגל אנליטיקס" שמתוך 200 איש, בממוצע רוב האנשים נשארו 2 דק' , המשמעות היא שרובם לא הגיעו לאן שרציתי שיגיעו וזה אומר לי שאני צריך או לקצר את הפוסט לקריאה של שתי דק', או ליצור טיזר כל שהוא שמושך את הלקוחות להמשיך לקרוא עד הסוף- כך אני אוכל להרוויח כסף מהתנועה.

האם אתם מבינים עכשיו כמה חשוב להבין את המספרים וכמה שזה יכול להגיד לנו מה עובד ומה לא? בתקווה שהבנתם, אתם נדרשים לבדוק את המספרים שנוגעים לעסק שלכם במשך כמה חודשים, שימו לב! אל תחליטו החלטות חשובות של שינויים באתר שלכם עד שלא נכנסו אליכם לפחות 300 אנשים בחודש, רק כך נוכל לקבל אינפורמציה מועילה.

אחד הגורמים שיותר משפיעים על ההסתכלות שלנו ב"גוגל אנליטיקס", זה ה"Bounce rate" , שאומר לנו האם בן אדם נכנס וישר יצא, או שמא הוא נכנס ונשאר לכמה זמן (אפילו שניות). נתון זה אומר לנו חד וחלק אם מה שאנחנו עושים עובד על הנישה או  לא. לדוגמא: אם אני יצרתי אתר מדהים על גולף שמספר כל מיני סיפורי הצלחה והאדם נכנס בשביל לקנות מחבטי גולף, סביר להניח מאד שהוא יבין שהאתר הזה לא מתאים לצרכים שלו מהר מאד ופשוט יצא מייד. לעומת זאת, אם יצרתי אתר של מכירת מחבטי גולף, סביר להניח שאותו אדם יישאר כמה דק' אפילו רק כדי לקלוט אינפורמציה רלוונטית לגבי מחבטי הגולף שהוא מעוניין בהם.

אסכם ואגיד שישנם הרבה מספרים שצריך להוות להם חשבון כדי להתחיל להרוויח כסף כמו שצריך, אז זה הזמן שלכם ללא ספק להתחיל למדוד וללמוד את הנישה מבפנים- בהצלחה.

קטגוריות: להרוויח כסף | 3 תגובות »

מה אתם אומרים...

כתובת טראקבק | Comments RSS

הוסף תגובה !